Je tu léto a s ním Letní expedice. Tentokrát se podíváme do Orlických hor. Bližší informace najdete v časopisu Horác v příslušné záložce zde na stránce nebo také v tomto článku.
Letní expedicí ale prázdniny nekončí. I letos se najdou příležitosti k plánovaným i neplánovaným setkáním. Ta neplánovaná bývají nejlepší. :)
Po prázdninách začne zase nanovo oddílová činnost. Snad již nebude ničím narušena tak, jak tomu bylo letos na jaře. Můžeme se těšit na výlety Gabči a Petruchy, Den stromů a Běh Járy Cimrmana. Ale nejhezčí dny spojené se sluníčkem a prázdninovou pohodou začínají právě teď. Pojďme si je užít.
 Letní Expedice Orlické hory
Jsme rádi, že se nás nakonec sešla hromada a bude veselo.

Blíží se nám expedice, tak přinášíme poslední informace před odjezdem.
Sraz: 1.7. v 10:00 na vlakovém nádraží (vedoucí v 9:45)
Návrat: 11.7. v 18:30 tamtéž
Cena pro oddílové děti: 2300 (pokud jede dítě nezapsané do oddílu je cena 2600), záloha by měla být zaplacena v prvním červnovém týdnu, doplatek do 24. června (rádcům)
Pokud někdo bude chtít vybrat si peníze z OKA a použít je na tábor, prosím, ozvěte se do pátku 12. června, po tomto termínu nebudeme OKO pro platbu uplatňovat.
S sebou na nádraží:
Děti z družiny Hugo (mladší): Max. 40 litrový batoh s věcmi, který se poveze autem a malý batůžek, který budou mít děti na výlety
Děti z družiny JOX (starší): Těm se poveze menší batoh (cca 20 litrů autem a větší – ideálně max 40 litrů - batoh budou mít s sebou. Do menšího zabalit těžší věci, aby se děti zbytečně nedřely). Na výlety, které nebudou přesouvací budou mít děti jen malý batoh.
Z povinných dokumentů je třeba mít potvrzení o bezinfekčnosti, budeme posílat po dětech. Dále žádáme, aby měly kopii průkazu pojištěnce a pokud mají průkazku s fotkou, tak i kopii tohoto dokladu.
Léky by děti u sebe neměli mít žádné, na nádraží užívané léky předejte svému táborovému vedoucímu.
Dezinfekce není třeba, budeme ji mít s sebou a děti si budou přede každým jídlem dezinfikovat ruce. Roušky, pokud budeme muset využívat, tak pouze ve veřejných prostorách. Po zbytek doby je děti budou mít v sáčku. Budeme hlavně v lese a tam jsme před viry schovaní. ?
Prosím o zvážení, zda je nutné dětem dávat telefon, více jak polovinu tábora nebudeme u elektřiny a nejsme schopni zajistit, že je neztratí.
Každý den (mezi 20:00 a 21:00), pokud bude signál a nebudeme zrovna aktivně hrát hry, můžete zavolat na telefon 604 660 346. Prosíme však, aby tato možnost nebyla využívána často. Programu máme hodně a časté volání by ho mohlo narušit, navíc děti to téměř vždy vyvede z rovnováhy a naopak se jim začne stýskat.
.
Těšíme se Petrucha, Péťa, Barča, Jára, Anička, Kuba, Šachy

Doporučený seznam věcí:
Kletr
Menší batůžek
1x pohorky
1x sandále
1x tenisky
karimatka
spacák
spodní prádlo a ponožky - v dostatečném množství
2 x tričko
1x bílé tričko
1 x mikina/košile
1 x triko s dlouhým rukávem
1 x lehká bunda
1 x pořádná pláštěnka
1 x dlouhé kalhoty
2 x kraťasy
oblečení na spaní
kapesníky - látkové!
kšiltovka, sluneční brýle
šátek, uzlovačka, zápisník, tužka, KPZ, CODEX
čelovka + jedny náhradní baterie
lžíci, plecháček a menší ešuš (stačí i jen ešusové víčko)
používané léky
hygi potřeby (toaletní papír, kartáček, pastu, mýdlo - jelen - přírodní)
ručník