A tento závod bude náplní březnové oddílové schůzky.

 Narozeninová pětka se koná se v pátek 1. března 2019 od 16:30. A pro členy našeho oddílu bude právě tohle ostrý test a zároveň příležitost předvést ostatním, jak jsme v zimě trénovali. 

Oddílová schůzka bude totiž na Sletišti. Sraz je v 16:00. Přijďte včas! Úderem šestnácté hodiny se přesuneme na hlavní tribunu. Vyběhneme schody mezi sedačkami až nahoru. Vše na straně, která je blíž ke vchodu. Vstoupíme do prosklených VIP prostor. Zde si každý vyplní lísteček, kde potvrzuje, že běží na vlastní nebezpečí a souhlasí se zveřejněním fotografií. S vyplněným lístkem, na kterém je i jméno a klubová příslušnost a samozřejmě ročník narození, se odeberete k prezentaci. Ta končí v 16:15. Startovné je 20,- Kč.
Svoje věci si můžete nechat v druhé části tribuny (jste pořád nahoře, jen projdete nad horní řadou sedadel do druhých dveří). Pak se rozběháte a můžete na start. Toalety jsou také na tribuně, ale na zadní straně, je tam vstup pro atlety, ale pro závodníky jsou před i po závodě pochopitelně k dispozici.
Věcí, které bych Vám chtěl sdělit, je dost. Zkusím sestavit běžecké desatero Narozeninové pětky.
1. Startujte pokud možno v oddílovém triku. Tedy A-TOM, triko s Roháčem nebo nejlíp tričko z některého předchozího Přeběhu.
2. Oblečte se míň než na venkovní pobyt, během se zahřejete. Chce to ale dlouhé kalhoty, tepláky, elasťáky – tedy pokud nebude více než 10 stupňů nad nulou.
3. Startovní číslo mějte celou dobu závodu našpendlené na hrudi.
4. Nenechte se vyprovokovat tempem skupiny, běžte podle sebe. Mnozí závodníci jsou lepší, ale to je normální, někteří běhají celý život. Časový rozptyl je značný – loni vítěz kategorie do 39 let 16:35, vítěz kategorie nad 70 let 43:02.
5. Závod nevzdávejte! Výjimkou jsou skutečné zdravotní problémy, kolaps nebo zranění. Není ostuda běžet pomaleji, ale je ostuda vzdát, pokud nebyl skutečný důvod.
6. Po závodě sundejte a vraťte číslo a špendlíky.
7. Těsně po závodě se nehemžete okolo doběhu. Vyklusávejte mimo trať. Jinak ztížíte situaci rozhodčím, kteří neví, že už jste proběhli, a mohli by Vám zapsat cílový čas podruhé. Vystoupejte schody a vraťte se vnitřkem tribuny.
8. Po závodě se převlečte do suchého. Každý se zpotí, tělo chvíli hřeje, ale pak se do Vás dá zima. V lese někdy bývá i sníh.
9. Po skončení závodu se spojte s ostatními a absolvujte zbytek oddílové schůzky – Vaši rádcové upřesní.
10. A na závěr – pokud jste fanoušci Rytířů Kladno (Zdravím KoFólika) nebo jen lokální patrioti, pamatujte, že od 18 hodin začíná na Zimáku play off – tedy pokud se Kladno umístí do 4. místa. Takže peníze, lístek z předprodeje a modrobílé šály s sebou!
Tak jsem to desatero dal dohromady. Já tam určitě budu, po závodě asi skočím domů do vany, abych byl na tu hokejovou