Škola končí, prázdniny již volají a my máme poslední měsíc dohnat, co jsme zameškali, ať je to škola, nebo nějaká akce s námi.
Naštěstí připravujeme na červen akce dvě.
První bude jednodenní výlet do okolí Kladna v sobotu 18. června. Je možnost vyrazit společně se svými dětmi a dozvědět se více o nás, vyzkoušet si i kousek naší činnosti, kterou si určitě během dne procvičíme.

K dispozici bude od nás buřtík na oheň k obědu či sváče, tak prosím o včasné informování, kdo vyrazí s námi. Nejpozději však do 15. června.
Druhou akci, kterou připravujeme, je závěrečná akce na poslední víkend 24. -26. června. Bude se jednat o akci, kde se rozloučíme a zhodnotíme si své dovednosti získané během roku. Místo je pro děti tajné, Vám rodičům ho rád sdělím na požádání. Ale nebojte se, jedná se bezpečné místo, kde již i některé děti byli.
Dovolte tedy svým dětem užít si začínající léto i někde venku v přírodě, pokud možno s námi.
O letní prázdniny pořádáme putovní tábor, předpokládám, že o něm již víte a své děti jste přihlásili. Kdyby náhodou ještě ne, tak prosím o rychlé přihlášení. Tábor bude probíhat od 1. do 10 července. Přejdeme z Orlických hor do Jeseníků s tím, že částečně půjdeme i přes Polsko. Vedoucí tábora je Přemek Činčura, který Vám rád podá případné podrobnosti ohledně akce. Schůzka rodičů, dětí a vedoucích před táborem bude ve čtvrtek 23. června od 18:00 na Spirále.
Příští školní rok budeme pokračovat v pravidelné činnosti zhruba od poloviny září. Doufáme, že se nám povede mít tři družiny dětí, takže pokud máte ve svém okolí nějaké rodiče dětí, které by mohla naše činnost zajímat, budeme rádi, když se o nás zmíníte a pomůžete nám s náborem nových členů.
Mezi velké akce příštího školního roku bude patřit určitě NON-STOP Přechod Republiky, který se uskuteční o podzimní prázdniny na konci října. Půjdeme z nejvyššího bodu Šumavy (vrch Plechý) na nejvyšší bod ČR (Sněžku). Předpokládáme, že ujdeme kolem 330km za cca 80 hodin v pěti skupinách. Přechod bude přizpůsoben i nejmladším dětem, které budou mít svojí skupinu a budou chodit přes den.
Těším se na setkání s Vámi a užijte si krásné léto.
Petr Soukup