Přejeme Vám příjemné prožití svátečních dnů a vše nejlepší v roce 2022. Letošní rok byl pro náš oddíl ve znamení očekávání. Povede se udělat aspoň základní akce? Dokážeme udržet oddílovou činnost na rozumné úrovni? Dokážeme nabrat nové členy? Budeme mít dost rádců a pravých rukou? Když se ohlížím, myslím, že jsme z toho vyšli se ctí. Vidím to už spíše zvenku, dny, které jsem strávil s oddílem, bych spočítal na prstech. Ale základní přehled mám. Proběhla Letní expedice na Slovensku. Už to je majstrštyk. Dodrželi jsme tradici Přechodů republiky, byť jsme šli letos ze známých důvodů raději o měsíc dříve. Uspořádali jsme Pochod za drakem ke svatému Jiří. 
Proběhl Den stromů i jubilejní 30. Běh Járy Cimrmana. Gabča s Petruchou navázaly na své tradiční jednodenní výlety, i když Gabča se v prosinci díky nemoci v rodině nemohla zúčastnit. Pomohli jsme Kamilovi zazimovat mlýn a připravit dřevo na Opárně. Týden před Vánoci jsme se sešli na Hrádku. A tak bych mohl pokračovat.
Základ činnosti je ale v družinách. Tady se děti učí vše, co pak uplatní na výše zmíněných akcích. Letošní nábor se opravdu podařil a díky obětavosti starších členů se podařilo rozšířit počet družin a nové členy udržet, což je pro budoucnost klíčové. Takže kdybych si vypůjčil citaci z filmových Básníků, napsal bych: Samá pozitiva a sociální jistoty.
Co bych tedy jako starý pes popřál Roháčům do roku 2022? Použil bych větu, kterou známe od Kamila: Nehledej důvod, hledej způsob. A za mě jednoduché: Nedejte se otrávit.
Ať je rok 2022 ještě lepší než ten letošní. Hop