Dobrý den milí rodičové a kamarádi,
měsíc s měsícem se zase sešel a my tu máme pro Vás další úvodník. Během října se událo mnohé a i to, že se oteplilo a pak zase ochladilo. Naštěstí našich předem skvěle naplánovaných akcí se počasí nedotknulo, spíše jim napomohlo. Na začátku měsíce jsme se byli podívat v okolí Klíčavy. Přehrada byla vyschlejší, než si pamatujeme, ale všechny děti doběhly k ní a i do cíle v Sýkořici, asi se těšili na buřtíky, které jsme s sebou celou dobu nesly.
Další z akcí, která v tomto měsíci proběhla, byla podzimní zápočtová cesta.

Tentokrát jsme netradičně zamířili do města, ale nezůstali jsme jen tam a vyráželi jsme na výlety do širokého okolí.
Během měsíce listopadu je naplánováno vícero akcí. Začněme třeba vyzvědači. Jde o mezioddílovou akci, kde se můžeme poměřit s jinými oddíly v chytrosti, nenápadnosti a rychlosti. Také si tam můžeme najít spoustu nových kamarádů.
Po ní následuje brigáda na Opárně. Opárenský mlýn je jednou z asociačních chat, která se využívá i přes zimu, a tedy je třeba nasekat dříví a pomoci ho uklidit. Je tam krásné prostředí a určitě se najde čas na hry a zpívání u kytary.
A protože do prosincového Horáce by se tato akce nedostala, tak ještě přidávám brigádu v lanovém parku na Kladně. Jedná se o víkendovou akci, při které si děti mohou vydělat nějaké penízky, aby s námi mohli jezdit na další skvělé akce. Když si totiž uloží peníze na tzv. „oko“ a nechají je tam ležet alespoň měsíc, tak jim je zdvojnásobíme. Tedy pokud si na brigádě vydělají 200,-, Kč za hrabání listí, tak z toho budou mít na konci ledna již 400,- a mohou si za ně zaplatit jakoukoliv oddílovou nebo družinovou akci.
Tentokrát to ode mne bylo vyčerpávající. Těším se na všechny, kteří se i příště dočtou do úplného závěru. Termíny všech akcí jsou na předchozí straně a naopak přihlašování na akce budoucí, jsou na straně další.
Péťa