Školní rok je již v plném proudu. A tak si přečtěte povídání o našich družinkách převzaté z časopisu Horác.

Mladší družinka – Morčata
Sešli jsme se ve středu v půl páté v počtu pěti malých morčat (Anežky, Ondry, Adámka, Honzíka a Dády) a čtyř a půl morčat velkých (Sykyho, Aničky, Lucky, Máci a Janičky).
Jelikož nám přibyli noví členové, za které jsme moc rádi, tak jsme si na začátek zahráli nějaké seznamovací hry. Potom, abychom zajistili, že dodáme běžecké poště spoustu schopných zaměstnanců, jsme otestovali, jestli mají naši pošťáci potřebné pošťácké dovednosti – a mají!

 

 

Určili jsme si pravidla, která snad budeme všichni i dodržovat, rozhodli se, že zůstaneme věrní názvu Morčata (možná proto, že je fakt super, možná proto, že se nám nechtěl sundavat ten nápis z nástěnky) a Syky s vírou v naše schopnosti vymyslel pokřik „Morčata, borčata, eee!“
Zahráli jsme si běhací i neběhací hry, řekli si a ukázali, co je Codex a dozvěděli se, že budeme mít speciální družinové měsíční mise, po jejichž splnění se nám možná i odemkne truhla plná dobrot :)
Anička

Starší družinka
Ahoj,
tady Kuba Jakub s prvním hlášením o naší starší družině. Letos je ve starší družince 8 dětí - Kuba M., Barča, Tomáš G., Max, Honzík, Tomáš M. a přibyli k nám 2 nový členové Zdeněk a Tomáš.
Na naší první družinovce jsme se všichni společně seznámili. Potom jsme si odhlasovali náš nový název, který vymyslel Jára... JÁ BYCH NEMĚNIL, a každý jsme svým způsobem vytvořili nějaké písmenko na naší nástěnku.
Sepsali jsme si společně desatero pravidel a věci, které budeme nosit na každou družinovku. Ale hráli jsme i hry... Děti si zahráli svoji oblíbenou hru CHOLERA, dokonce 2x. A také Járovu hru, při které jsme společně dopravovali ropu z vrtu, skrz ropovod až do ropné Rafinerie. Všichni jsme náramně zbohatli. A to je vše, na naší první družinovce jsme toho stihli spoustu a všichni jsme si to náramně užili.
Kuba Jakub