Náš oddíl žije nyní plněním úkolů Hořcové výzvy.

ŠEST TÝDNŮ DOBRODRUŽSTVÍ A NEVŠEDNÍCH ZÁŽITKŮ PRO 69 ODDÍLŮ 1635 HRÁČŮ!
Výzva nám již začala 1. dubna a poběží až do 13. května.
Že nevíte, o co jde? Jak je to možné! Opravdu jste ještě o výzvě neslyšeli? Tak poslouchejte.
V Hořcové výzvě mezi sebou zápolí jak jednotlivci, tak i oddíly, kterou jsou součástí Asociace turistických oddílů, ve dvou kategoriích - děti (do 15 let včetně) a kmeti (od 16 let výše).
Vyhrává ten, který získá nejvíce bodů nebo nejdříve splní všechny úkoly. Splnění úkolu hráčům do 15 let včetně kontroluje tzv. schvalovač, ostatní si ho potvrzují sami.
Získávání bodů
 Máš na výběr ze 100 různorodých úkolů, bodově ohodnocených podle obtížnosti od 1 do 5 bodů. Několikrát za hru můžeš získat extra body za splnění speciálních úkolů tzv. Bleskovek. Budou náhodně zveřejňovány na webu hry, facebooku a přijdou ti i mejlem, pokud ho uvedeš při registraci. Možnost plnění těchto úkolů bude časově omezena.
 Úkoly začni plnit od 1. dubna 2018, kdy hra začíná, poslední stihni do půlnoci 13. května.
 Některé úkoly můžeš plnit společně s oddílem či partou kamarádů, např. vylézt na rozhlednu či navštívit ZOO, jiné plníš sám. V jeden den jich můžeš splnit několik, záleží na tobě, jak si to naplánuješ.
 Splněný úkol si zapíšeš do webové aplikace na své profilové stránce (od 1. dubna 2018). Pokud jsi ve věku do 15 let včetně, musí ti splnění úkolu potvrdit tzv. schvalovač (některý z rodičů, vedoucí, rádce či instruktor). Schvalovačů můžeš mít víc. Teprve po schválení ti budou přičteny body. Schvalovač má zodpovědnost za to, že je úkol opravdu splněný.
 Hraj fair play, úkol si zapiš až tehdy, kdy jej opravdu splníš celý dle daného popisu.
 Každý úkol můžeš plnit pouze jednou, víckrát za něj body nezískáš.
 Některé úkoly, převážně fyzické a tvořivé, jsou rozděleny do kategorií: do 11 let včetně, do 15 let včetně a nad 16 let. Kategorii si vyber podle aktuálního věku, kterého dosáhneš v den začátku hry, tj. 1. dubna 2018.
 Kromě toho můžeš získat body navíc za splnění odznaků.
Odznaky
 Některé úkoly jsou sdruženy do tzv. odznaků, které obsahují vždy 3
úkoly. Ty se neopakují, jsou vždy součástí jen jednoho odznaku.
Pokud splníš všechny úkoly jednoho odznaku, získáš nejen body,
ale i příslušnou ikonku na své profilové stránce. Např. za splnění
úkolů "Skákej přes švihadlo, Zaplavej si v bazénu a Zaběhej si”
získáš odznak "Sportovec".
 Jsou tři druhy odznaků – známé, tajné a prémiové.
 Známé – ty jsou celkem 4, za jeho splnění získáváš 3 body. Podmínky jejich získání jsou dané.
 Tajné – je jich celkem 16, každý za 4 body. U tajného odznaku budeš vědět pouze název, ale ne konkrétní kombinaci úkolů, které vedou k jeho získání. Nicméně název mnohé
napoví. Jednotlivé úkoly jsou vždy součástí jen jednoho odznaku, neopakují se. Pokud některý z odznaků odhalíš, nechej si to ve vlastním zájmu pro sebe.
 Prémiové – za každých nových deset splněných úkolů získáš 1 extra bod navíc. Tj. ve
chvíli, kdy splníš desátý, dvacátý, třicátý ... úkol.
Hodnocení
V jednotlivcích bude odměněno dvacet nejlepších dětí a deset kmetů. Těch, kteří získají nejvíce bodů nebo splní nejdříve všechny úkoly. Pokud bude mít více hráčů stejný počet bodů, rozhoduje rychlost splnění úkolů.
Mezi oddíly zvítězí pět nejlepších skupin, umístění závisí na bodovém průměru hráčů. Za oddíl musí být přihlášeno minimálně 10 hráčů. Až poté, co 30 % hráčů z jednoho oddílu splní prvních 5 úkolů dle vlastního výběru, bude tento oddíl zařazen do soutěže oddílů.
Ceny pro nejlepší jednotlivce
V kategorii děti (do 15 let včetně) získá skvělé ceny dvacet nejlepších, v kategorii kmeti (od 16 let výše) deset nejlepších. Výběr cen bude od outdoorového vybavení až po zábavné hry. Těšit se můžeš na parádní hořcové vychytávky. Jako vítězové si můžete vybrat tu, která se vám líbí nejvíce. Postupně podle pořadí si vybírají další.
Např. Samonafukovací karimatka, Originální hořcový polštářek, Kroket, Solární svítilna, Desková hra dle vlastního výběru, Slackline, Křesadlo na rozdělávání ohně, Keramický ručně malovaný hrneček s hořcem, Houpací síť, Kendama, Speciální tričko z edice Hořcové výzvy, Létající kruh Aerobie Pro a spoustu dalšího
Ceny pro nejúspěšnější oddíly
Vyhrajte a zažijte něco neobvyklého! Pět nejlepších oddílů čekají lákavé zážitkové odměny. Jako vítězové si můžete vybrat tu, která se vám líbí nejvíce. Postupně podle pořadí si vybírají další.
Např. výlet na koloběžkách, dobrodružství v únikové hře, bubble fotbal aneb fotbal v kouli, dvoudenní vodácká výprava, návštěva divadla
Zaujalo tě to? Líbí se ti výzva? Chceš se přidat?
Koukni na www.horcovavyzva.cz nebo se zeptej svého rádce.
Skupik