Přinášíme povídání o první schůzce našeho oddílu. Letošní školní rok vychová z Vašich dětí pečlivé a svědomité úředníky. Ponese se totiž ve znamení razítek. :) Ukázala to už první hra, kterou pečlivě připravili Jára a Kuba.
Nechám promluvit naše kluky.
,,Běhali jsme v rozdělovském lese a sbírali razítka. Táta říkal, že v našem oddíle se prostě děti připraví na opravdový život, k němuž třeba běhání po úřadech a shánění příslušných razítek rozhodně patří. V lese bylo celkem 12 stanovišť. Měli jsme mapu a doklad, kam se otiskovaly jednotlivé obrázky. Stanoviště byly bodované od jednoho do dvanácti bodů podle vzdálenosti. Podívali jsme se na různá přírodní zákoutí, třeba k mříži u ústí kanalizační stoky. Nejvzdálenější bod byl u Jezírka v Libušíně. V mapě byl zakreslen i strmý sráz, kam jsme nesměli, protože by se tam dalo spadnout. Naše družina ve složení máma, táta, kluk a kluk Hopovi z tohoto srázu nejprve spadla a později ho vylezla zpět, ale to už jsme měli v průkaze cenné dvanáctibodové razítko. Také jsme si ověřili, že k Jezírku, kam jezdímě v létě nesmyslně autem i s cestou do garáže a cestou od parkoviště tak půl hodiny, je to klusem slabá čtvrthodinka. :)

Nahoře jsme pak hledali osmibodový smrk, ale nakonec jsme se vrátili a stihli ještě tříbodvé stanoviště u studánky. Pak už bylo vyhlášení a dostali jsme také Deník razítkáře a časopis Horác. Poté nás již čekal cesta domů. Moc se nám to líbilo a třeba se zase někam podíváme. Vojta a Péťa

Na http://pavelhop.rajce.idnes.cz najdete obrázky.