Den stromů který pořádal náš oddíl společně s Budkou Kladno.
Také letos se vydařil, jak můžete vidět na naší fotogalerii.
Na přání hlavní pořadatelky Lucky Tučkové je tady následující povídání.
Za rok na viděnou.

Den stromů 2017
V neděli 22.10.2017 se konal na naučné stezce u Záplav tradiční Den stromů. A na něm jsme nemohli chybět. Po rychlém obědě jsme nasedli do auta a brzy jsme byli u Záplav. Táta říkal, že brzy přebrodíme na ostrůvek a převlékneme se do plavek. Nám se tedy z vyhřátého auta do ledové vody moc nechtělo. Ale ukázalo se, že táta si dělal jen legraci.
Bylo chladno, ale měli jsme teplé oblečení. Do lesa se, pravda, moc nehodilo. Ale zase Vojta v bundě s nápisem New York City a kulichu s číslem 68 s hvězdou vyfocený na pozadí kanadského javorového listu působil jako reklama na NHL. Emotikona smile:) Každopádně jsme si letos užili i připravené úkoly včetně poznávání ptáků. Ptáka už poznáme na první pohled. :)
Taky jsme odpovídali na otázky. Tátovi se nejvíc líbily připravené odpovědi na invazní druh, takže si to hned vyfotil :)
U tety Terky z Budky Kladno jsme si vyzkoušeli vyndat ze dvou pytlíků stejnou šišku a máma s tátou tam dělali Kimovku, tedy určování, v kterém čtverci byla šiška, kůra a další věci z lesa. U Verči jsme malovali na listy a otiskávali je. Pak jsme se potkali taky s Máťou, Johankou a Metůdkem i s jejich tátou a brzy nato jsme u jejich mámy zjišťovali stáří stromů. Táta na tom stanovišti omládnul, protože jsme zapíchávali cedulky se jménem do letokruhů podle věku. A protože strom měl jen 45 letokruhů, opouštěl táta stanoviště o několik let mladší. :)
Potkali jsme se tu i s tetou Kuličkou, Katkou a jejich dětmi.
Pak už jsme zamířili k Lúce, která celý Den stromů už léta připravuje jako hlavní organizátorka, a Marcele, která jí letos pomáhala. Dostali jsme odměny a pak už jsme jeli s rodiči domů. Moc se nám to líbilo a za rok přijdeme zas. Péťa a Vojta