Chceš poznat něco nového a zažít správná dobrodružství? Čti dál.

Hledáme nové kamarádky a kamarády do slunce i nepohody ve věku od 6 do 12 let. Podíváte se s námi na různá zajímavá místa. Naučíte se třeba orientovat v terénu, tábořit ve volné přírodě a spoustu dalších věcí. Ale hlavně poznáte prima holky a kluky, se kterými se nebudete nudit.

Nejsme zaměřeni jen na pěší turistiku. Jezdíme na kole, na lyžích i na vodu. Hrajeme divadlo, lakros a další hry. Pořádáme i prázdninové tábory - Letní a Zimní Expedice. A tam se teprve dějí věci!

Zažili jsme bouřku, při níž nám v mohutném náporu větru ulétl velký vojenský stan. Brodili jsme se po pás ve sněhu a zachraňovali holý život v napůl zavátem srubu, aniž by jeho majitel o tom věděl. Jindy jsme padali v traversu na zasněženém svahu a jen díky správnému navázání na horolezeckém laně se nikomu nic nestalo. Nebo jsme při jedné putovní expedici chodili hladoví po horách, zatímco zásobovací skupina s kletry plnými jídla nás hledala o kopec dál. Mobily tehdy existovaly jen v myšlenkách konstruktérů. Vždyť náš oddíl už oslavil 30 let své činnosti.

Pokud tyhle řádky čtou rodiče, možná by je věty v předchozím odstavci mohly spíš odradit. Měl bych tedy asi vše uvést na pravou míru. Výše uvedené i další historky se opravdu staly. Ale za ta léta nepamatuji trestní stíhání ani nějaký vážný úraz. Naši vedoucí, rádcové a pravé ruce procházejí různým školením a mají dost znalostí a zkušeností, aby si poradili. Na tábory s námi jezdí vždycky zdravotnice s příslušným vybavením. V případě závažnějšího problému se samozřejmě spojíme s rodiči. Ale když už se přece jen něco nepředvídaného stane (viz předchozí odstavec), je samozřejmě třeba historku pořádně okořenit, aby to při vyprávění u táboráku nebyla nuda. :)

Běžnou nápní naší činnosti jsou družinové schůzky. Zde si děti zahrají hry, ale také se naučí třeba sbalit batoh či rozdělat oheň. Jednou za měsíc se pak vidíme všichni na schůzce celého oddílu. Zde také děti dostanou oddílový časopis Horác, jehož součástí je také stránka pro rodiče. Pořádáme i jednodenní výlety a víkendové akce. O tom, co nás čeká, se dočtou rodiče i děti právě v časopise nebo na webové stránce oddílu. Naše činnost je skutečně pestrá, pořádáme i non stop štafetové akce, tedy Přechody, Přejezdy a Přeběhy. Napřesrok koncem dubna se třeba chystáme na kolech z Kladna do Paříže. Vše je přitom připraveno tak, aby se toho mohly zúčastnit i mladší děti - na Přeběhu se třeba udělá skupinka dětí, která s doprovodem starších uběhne kilometr. Pak předá štafetu a někdo běžecky zdatnější uběhne 15 kilometrů v kuse, aby nahnal případnou ztrátu. Někteří zkušenější členové oddílu se pak mohou zúčastnit podobných akcí po boku svých dětí, což pro ně může být další motivace. :) Díky našim milým sponzorům se přitom snažíme zápisné na tyto akce držet na přijatelné úrovni.

Nedávno jsem se při procházce se svými syny dostal před školu (oni ještě do školy nechodí, momentálně začínají navštěvovat školku). A když jsem se podíval na skleněné dveře, divil jsem se, co je tam různých náborových letáků. Jednotlivé sportovní oddíly a zájmové kroužky se o děti doslova přetahují. Nebudu tvrdit, že Roháči jsou nejlepší. Každé dítě i rodič je jiný a má různé priority. Ale pokud Vám jde o to, aby se dítě naučilo věci, které použije i v běžném životě - třeba orientaci v jízdních řádech - a zároveň poznalo kamarády na celý život, pak jsou Roháči rozhodně dobrou volbou. Můžete si také táhnout náborový leták. Hop